نمایش، دسته‌بندی و جستجوی بهتر ماژول‌ها در سایت توسط ماژول Module Filter

یکی از ماژول‌های مورد علاقه‌ی من در دروپال ماژول Module Filter است که تقریبا قبل از نصب هر ماژول دیگری آن را نصب می‌کنم.

در حالت عادی به صفحه‌ی ماژول‌های (Modules) سایت دروپالی خود که بروید، با لیست بلندی از ماژول‌های نصب شده در سایتتان مواجه می‌شوید که در گروه‌های مختلف پشت سر هم قرار گرفته‌اند. اگر تعداد ماژول‌های نصب شده در سایت شما زیاد باشد، این روش نمایش می‌تواند آزاردهنده باشد، مخصوصا زمانی که باید تا پایین صفحه اسکرول (scroll) کنید تا بتوانید دکمه‌ی «ذخیره کردن تنظیمات» (Save configuration) را بزنید!

با نصب ماژول Module Filter، نحوه‌ی نمایش ماژول‌ها تغییر می‌کند:

جستجوی کلمه‌ی email در میان ماژولها، توسط Module Filter

بعد از نصب ماژول Module Filter، هر گروه از ماژول‌ها در سمت چپ صفحه در قالب یک زبانه (Tab) نمایش داده می‌شود، و با کلیک بر روی هر زبانه، فقط ماژول‌های داخل آن گروه نمایش داده خواهند شد.

از ویژگیهای مفید دیگر این ماژول بخش جستجوی آن است، برای مثال در عکس بالا مشاهده می‌کنید که کلمه‌ی email وارد شده و فقط لیست ماژول‌هایی نمایش داده شده که در آنها کلمه‌ی email بوده. پایین باکس جستجو هم گزینه‌هایی هست که به شما اجازه می‌دهد برای مثال تنظیم کنید تا ماژول‌های غیرفعال شده (Disabled) نمایش داده نشوند.

زبانه‌ی All تمام ماژول‌ها را بطور الفبائی نمایش می‌دهد.

از قابلیت‌های خیلی خوب این ماژول این است که با رفتن به بخش پیکر بندی (Configure) آن، می‌توانید گزینه‌ی Save dynamic positioning را فعال کنید، تا دیگر لازم نباشد برای زدن دکمه‌ی «ذخیره کردن تنظیمات» (Save configuration) هر بار تا پایین صفحه بروید.

این ماژول در زمان نوشتن این مطلب، برای دروپال 6 و دروپال 7 نوشته شده است.

برچسب‌ها: 

افزودن نظر جدید